semifreddo z malinami

Dzisiaj mam dla Was jeden z deserów, które kojarzą mi się z latem, ale lubię do nich wracać również zimową porą.

włoski deser panna cotta

W ramach przywoływania lata (pisałam o tym w poprzednim wpisie  poświęconym crumble, klik!), dzisiaj mam dla Was jeden z moich ulubionych deserów.

ciasteczka na święta

Mam dla Was ściągę z ciasteczek, taki zbiór wszystkich pysznych receptur z blogu. Już pod koniec listopada myśli o świętach stają się coraz wyraźniejsze, w głowie pachnie piernikiem, umysł coraz częściej zaprzątnięty wigilijnym menu…

jabłkowe crumble

Powiedzmy sobie wprost – listopad to nie jest najwdzięczniejszy miesiąc. Jedynym słodkim akcentem w tym czasie są moje urodziny, takie światełko w szarej otchłani przedostatniego miesiąca roku.

kolacja Sielanka Wzgórza Dylewskie Dr Irena Eris

Kilka miesięcy temu, podczas lektury „O dobrym jedzeniu. Opowieści z pola, ogrodu i lasu” Agaty Michalak, wypisywałam sobie na odwrocie nazwiska producentów i hodowców, bohaterów tej książki.

dyniowe muffiny

Kiedyś Przepisy na jedną rękę (tu cały cykl, klik!) oznaczały gotowanie z Olkiem w nosidełku. Gotowanie dosłownie odbywało się jedną ręką, więc przepisy musiały być nieskomplikowane i szybkie do wykonania.

ciastka kruche orzechowe Yotama

Tak naprawdę pierwszy miał być wpis o nowościach książkowych, które ostatnio się u mnie pojawiły, ale pokazałam Wam te ciastka… No i stało się, przymusiliście mnie do przyśpieszenia publikacji.

książka anny włodarczyk retro kuchnia

Retro kuchnia już w księgarniach! W związku z tym chciałam odpowiedzieć na kilka pytań, które najczęściej padają w związku z tą pozycją.

Nieuchronnie nadciągnął listopad. Czas ciepłych herbat (wiadomo), zalegania na kanapie (wiadomo), rosnących stosików książek (wiadomo) i rozgrzewających zup (wiadomo). To najlepszy moment na pogodzenie się z szarością i faktem, że lepka wilgoć nie opuści nas aż do marca.

gotowanie w dzień dobry tvn

Końcówka października była dla mnie dosyć intensywna, a ostatni weekend to prawdziwy maraton  – Targi Książki w Krakowie i niedzielne gotowanie w Dzień Dobry TVN.