wieniec na boże narodzenie

Do Bożego Narodzenia został niecały miesiąc, więc powolutku daję się wciągnąć w świąteczny klimat. Moja ostatnia wycieczka do TK Maxx mocno mnie zainspirowała i postanowiłam wprowadzić do domu kilka bożonarodzeniowych akcentów.

Pierwszy krok ku świątecznemu klimatowi to zakup dwóch kilogramów mandarynek! Wystarczy obrać jedną z nich, a zapach, który rozchodzi się po mieszkaniu, od razu kojarzy się ze świętami. Mandarynki pełnią też funkcję ozdobną, układam je na talerzu ze świerkową gałązką i świeczką, od razu robi się przytulniej. Te owoce  zastąpiły dynie, które do tej pory pyszniły się na stole.

wieniec na boże narodzenie

Mój drugi krok do uzyskania świątecznego klimatu to zrobienie… wieńca świątecznego! Jestem z niego bardzo dumna, bo zrobiłam go samodzielnie, łącznie z zebraniem materiałów (iglaki z moich pobliskich krzaków). Poniżej mały tutorial dla zainteresowanych 🙂

wieniec na boże narodzenie

Trzeci krok to odwiedziny TK Maxx, którego dział świąteczny powala na kolana! Znajdziecie tu ozdoby w każdym stylu – złote, lśniące patery, mnóstwo pięknych ozdób świątecznych, drewniane renifery czy śliczne filcowe figurki. Spacer między półkami to duży zastrzyk inspiracji! Ja wyszłam ze sklepu z kilkoma świeczkami zapachowymi, drewnianym reniferem, filcowymi zawieszkami i wieńcem. Ten ostatni kupiłam na wypadek, gdyby mój pomysł zrobienia własnego nie wypalił (podchodziłam do tematu po raz pierwszy).

wieniec na boże narodzenie

Dobrze, a zatem jak zrobić wieniec bożonarodzeniowy?

Potrzeba do tego: wieszaka z cienkiego drutu, gałązek iglaków (świerk lub sosna), sznurka, szerokiej wstążki i ozdób.

  1. Robię stelaż: wieszak wyginam w okrąg.
  2. Na stelażu “montuję” gałązki, pojedynczo, przywiązując każdą sznurkiem do stelaża.
  3. W ten sposób pokrywam gałązkami cały stelaż.
  4. Na górze zawiązuję z wstążki szeroką kokardę.
  5. Ozdabiam wieniec drobnymi bombkami (najbezpieczniej plastikowymi) albo innymi ozdobami.

Gotowe!

wieniec na boże narodzenie

To bardzo odprężające zajęcie, ale jeśli nie macie cierpliwości do prac manualnych, zapraszam do TK Maxx po gotowy wieniec, wybór jest naprawdę wielki. TK Maxx to dobre miejsce na świąteczne zakupy, zarówno zastawę, wystrój domu, jak i prezenty. Wszystkie marki, jakie można znaleźć w sklepie, można kupić w cenach do 60 % niższych od regularnych w Polsce i na świecie. Tutaj – klik – znajdziecie wyszukiwarkę sklepów TK Maxx.

wieniec na boże narodzenie

Zostaw komentarz