Kiedy nie wiem, co przygotować na drugie śniadanie dla siebie czy Olka, robię koktajl. W lodówce zawsze mam jakieś mleko, w zamrażalniku lub na parapecie jakieś owoce. Z mrożonych korzystam najczęściej zimą, kiedy nie mam pod ręką świeżych.

Koktajle to fajna sprawa, bo robi się je w kilkanaście sekund, można w nich przemycić zdrowe składniki, które nie cieszą się wielką popularnością. Łatwo zabrać je ze sobą, wystarczy przelać je w termos lub butelkę.

Najbardziej lubimy koktajle mleczne, najczęściej na bazie mleka krowiego, ale również migdałowego czy sojowego. Do owoców z mlekiem dorzucam niekiedy trochę płatków owsianych albo zarodków pszennych, jeśli trzeba trochę podkręcić słodycz, to dorzucam kilka daktyli lub suszonych moreli albo miodu. Do koktajli mlecznych świetnie pasuje INKA – wystarczy jej łyżeczka, aby podkręcić smak. Co ważne, koktajl na bazie INKI może być pity przez najmłodszych, bo to kawa uzyskana z naturalnej esencji jęczmienia, żyta, cykorii i buraków cukrowych. Bez kofeiny, za to z porcją błonnika i magnezu.

W dzisiejszym koktajlu połączyłam słodką, soczystą brzoskwinię z dwoma daktylami (słodycz wskazana, bo koktajl pije ze mną Olek) i łyżeczką INKI. Mleczną podstawą koktajlu było mleko sojowe, świetnie pasuje też migdałowe.

Pozostałe pomysły na desery z INKĄ znajdziecie tutaj – KLIK.

KOKTAJL OWOCOWY Z INKĄ

(1 porcja)

 • 1 szklanka mleka sojowego/migdałowego
 • 1 brzoskwinia, bez skórki
 • 2 daktyle
 • 1 łyżeczka kawy INKA

Miksuję na gładko wszystkie składniki koktajlu. Przelewam do szklanki lub butelki/termosu (jeśli na wynos). Koktajl wypijamy natychmiast albo w ciągu 2-4 godzin. Przed wypiciem należy potrząsnąć butelką.

2 komentarze

 • Marta
  6 lat temu

  A od kiedy wprowadzilas Olkowi kawę zbożowa? Bo zdania są podzielone, a producent Inki podaję że od 3 roku życia.

  • Ania Włodarczyk
   6 lat temu

   Tak od 2,5 roku, ale w niewielkich ilościach, raz na jakiś czas pije.

Zostaw komentarz